E-GOV у світі
E-GOVERNMENT

E-GOV у світі

Світовий досвід е-урядування

Наприкінці XX сторіччя розвиток інформаційних технологій призвів до нової форми спілкування з державою – так названому "електронному уряду».

Електронний уряд (англ. e-Government) — це спосіб організації державної влади за допомогою систем локальних інформаційних мереж та сегментів глобальної інформаційної мережі, що забезпечує функціонування органів влади в режимі реального часу та робить максимально простим і доступним щоденне спілкування з ними громадян, юридичних осіб, неурядових організацій.


Саме поняття «електронного уряду» з’явилося на початку 90-х років, реалізовуватися ж практично воно почало тільки наприкінці 90-х. Першим у світі ідею урядового порталу реалізував Сінгапур. Він став першою країною, де у 1999 році був створений масштабний урядовий портал eCitizen Centre (www.ecitizen.gov.sg). Урядовий портал країни не тільки почав надавати інформаціні послуги, але й дозволив отримати деякі державні послуги, для яких раніше населення було змушене відвідувати різні міністерства та відомства. Портал підтримує кілька розділів: бізнес, оборона, освіта, зайнятість, охорона здоров’я, житло, правопорядок та інше. Кожна державна установа відповідає за свій сектор.


Законодавча система США пішла далі всіх у процедурному підході до фіксації змін у житті суспільства, тому не дивно, що саме ця держава стала однією з перших у розробці систем електронного уряду.


Ще в лютому 1997 року американська адміністрація виступила з ініціативою «Удосконалення урядової діяльності через нові технології», а в 2000 році стартував проект FirstGov, що об’єднав близько 20 000 сайтів державних органів різних рівнів. Проект здійснювався в кілька етапів: до 2002 року проводилися нескладні операції (наприклад, оформлення водійських ліцензій, заповнення деяких електронних документів), з 2002 по 2005 рік — створювався єдиний сайт електронного уряду, що дозволив американцям спілкуватися в Інтернеті як із представниками федерального уряду, так і з органами урядування штатів і міст.


У Європі лідером в цій області є Великобританія — з 2000 року реалізується програма “E-citizen, e-business, e-government” («Електронний громадянин, електронний бізнес, електронний уряд») у рамках проекту «Стратегічної структури для обслуговування суспільства в інформаційному столітті». Програма передбачає розвиток і використання всіх електронних видів державних послуг — вони можуть надаватися через Інтернет, мобільний зв’язок, цифрове телебачення, центри обслуговування викликів (кол-центри).

Якщо говорити про країни Центральної і Східної Європи, то Європейський Союз уже створив фонд "Smart", задачею якого є надання допомоги цим країнам в«електронізації» діяльності державних органів На просторі колишнього СРСР першими впроваджувати електронне урядування почали країни Балтії – Естонія і Латвія.
У пострадянських країнах на цей час реалізуються різні проекти, які становлять основу «електронного уряду»: удосконалюється телекомунікаційна інфраструктура, починається широке вживання корпоративних систем в митній, фінансовій, податковій областях; формуються різні електронні реєстри, кадастри.

Країни, які використовують технології електронного урядування, досить різні - за розмірами, місцем розташування, кількістю населення, але їх об'єднує одне: бажання розвиватися надзвичайно потужними темпами, використовуючи при цьому усі переваги електронного уряду. Вони не лише ефективно вирішують свої проблеми за його рахунок, але й пропонують своїм громадянам більш якісні адміністративні послуги, які можна отримати будь-де і будь-коли, тобто 24 години на добу, 7 днів на тиждень.


E-GOVERNMENT
Росія
www.gosuslugi.ru

Канада
www.canada.gc.ca

Білорусь
www.portal.gov.by

Туреччина;
www.dpt.gov.tr

Казахстан
www.egov.kz

Південна Корея
www.korea.go.kr         www.epeople.go.kr

Азербайджан
www.e-gov.az

Сінгапур
www.igov.gov.sg
www.ecitizen.gov.sg

Молдова
www.egov.md

США
www.usa.gov
www.egov.gov

Вірменія
www.e-gov.am

Ірландія
www.gov.ie

Узбекистан
www.gov.uz

Німеччина
www.bund.de

Естонія
www.ega.ee
http://www.eesti.ee/rus/

Фінляндія
www.valtioneuvosto.fi

Грузія
www.e-government.ge

Австралія
www.australia.gov.au

Великобританія
www.gateway.gov.uk

Франція
www.service-public.fr

Швеція
www.electronicgovernment.se

Швейцарія
www.egovernment.ch
Яндекс.Метрика google catalog