Громадськість провела оцінку відкритості влади у Полтавській області
Новини е-урядування  

Громадськість провела оцінку відкритості влади у Полтавській області 16.09.2014

Громадськість провела оцінку відкритості влади у Полтавській області

Експерти ГО «Інститут Аналітики та Адвокації провели дослідження відкритості влади на території Полтавської області у роботі з законодавством України про інформацію.

Дослідження полягало незалежній оцінці відповідей на запити до виконавчих комітетів міських рад, районних державних адміністрацій, Обласної ради, обласної державної адміністрації. Загальна кількість розпорядників інформації, до яких надсилалися запити на доступ до публічної інформації по Полтавській області склала 42.
Надіслані до розпорядників інформації запити мали по три питання. Два з яких стосувалися бюджетних, а одне позабюджетних коштів.

Стосовно сукупного рейтингу відкритості влади можна відмітити наступну ситуацію:
а) міські виконавчі комітети міст обласного та районного значення Полтавської області (без урахування м. Полтава) мають найвищий рівень відкритості відповідно до сукупного індексу відкритості (57 балів із 70 можливих, тобто 81 %);
б) районні державні адміністрації (без урахування Полтавської РДА) мають сукупний індекс відкритості 93 бали із 120 можливих (78 %);
в) Полтавська обласна рада, Полтавська ОДА, Полтавська РДА та виконавчий комітет Полтавської міської ради має сукупний індекс відкритості 15 балів із 20 можливих (75 %).

Усі районні державні адміністрації Полтавської області (без урахування Полтавської РДА), які відповіли на Запити, надали інформацію стосовно бюджетних коштів, 95 % з яких надали відповіді стосовно позабюджетних надходжень, що безперечно свідчить про відкритість та прозорість діяльності органів державної влади.
Усі виконавчі комітети міських рад Полтавської області (без урахування виконавчого комітету Полтавської міської ради), які відповіли на запити надали відповіді стосовно бюджетних коштів та позабюджетних коштів.

Стосовно дослідження:

Загальний індекс відкритості влади, визначається шляхом додавання балів вищенаведених критеріїв оцінки відкритості влади і становить від «0» до «5».

Відповіді на запити на доступ до публічної інформації оцінювалися за критеріями, посилання на які чітко прописані в ЗУ «Про доступ до публічної інформації», серед них:

1.Наявність відповіді
2.Своєчасність надання відповіді
3.Повнота відповіді у рамках бюджетних
4.Повнота відповіді у рамках позабюджетних коштів
5.Надання відповіді у запитуваній формі

Аналізуючи результати дослідження варто зазначити, що найбільш поширеними помилками розпорядників інформації було несвоєчасне надання відповіді та відмова у наданні інформації.

6 розпорядників інформації із 42, взагалі не надали відповіді, а деякі вдавалися до дій, що взагалі ставлять під питання компетентність виконавців відповідей (www.poltava.pl.ua/news/29822/).

ГО «Інститут Аналітики та Адвокації» систематично проводить дослідження рівня відкритості влади з метою підвищення рівня правової свідомості та обізнаності посадовців, збільшення довіри до органів публічної влади в Україні та сприяння розвитку основоположних принципів демократії.


Возврат к списку Яндекс.Метрика google catalog